Wałki klejowe

wałki klejowe

Wałki klejowe zwane również kołami metalowo-gumowymi są wykorzystywane w etykieciarkach firmy Krones, które wykorzystują technologie hot-melt polegającą na nakładaniu na etykiety gorącego kleju. Metoda ta została opatentowana kilkanaście lat temu przez firmę Krones i jest rozwiązaniem często wykorzystywanym np. w browarnictwie.

Zastosowanie wałków klejowych

Sam wałek klejowy, który jest narzędziem stosowanym do nanoszenia kleju na etykietę składa się z 2 części, metalowego trzpienia/tulei oraz nałożonego na niego elastycznego walca, którego wysokość, szerokość oraz rowki są dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta.

Od produktu wymagana jest wysoka jakość i żywotność, ponieważ jest to część zamienna wykorzystywana w ruchu ciągłym.

Jako Beverpack jesteśmy profesjonalną firmą na rynku regeneracji wałków i jednym z niewielu, jeśli nie jedynym producentem zamienników wałków klejowych do maszyn Krones w Polsce.

Nasze wałki cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, precyzyjnie wykonanymi rowkami oraz odpornością na wysokie temperatury. W zależności od tego czy klient zamawia nowy wałek, bądź regeneracje już istniejącego – wysyłka trwa od 7 do 14 dni od momentu przesłania go do nas.

producent wałków klejowych

Przy regeneracji oferujemy oczyszczenie tulei z zużytej powłoki, odświeżenie nacięć jakimi pokryty jest oryginalny metal oraz profesjonalne nałożenie nowej warstwy elastycznej, którego wynik na pewno zadowoli odbiorcę.

Nasz dział handlowy pomaga w dobraniu odpowiednich wymiarów i niejednokrotnie klienci przesyłają nam 2 wałki jednocześnie do których możemy również zaoferować zgarniacze do kleju.